DosyaKonusu.com test yayınına başladı

1308

dosyakonusu_mansetDosyaKonusu.com, internette haberden daha fazlasını bulmak isteyenler için test yayınına başladı.

İnternette haber kaynağı bulmak adına bir sıkıntı yok. Gerek bilinen çeşitli büyük siteler, gerek arama motorları, gerekse sosyal medya kanalları ile adeta bir haber bombardımanına tutuluyoruz.

Ancak tüm bu hızlı ve aslında çoğu o gün içinde erişip tükettiğiniz içerikler, günü kurtarmaktan ötesine geçmiyor. Haber sitelerinin daha hızlı haber vermek adına giriştikleri yarış, bir anlamda okurlara ve ziyaretçilerine içinde değer taşıyan haber ve yazılar sunmalarının da önüne geçiyor.

DosyaKonusu.com, bu noktadaki boşluğu doldurmak, hızlı gündem arasında yitip giden “bilginin” ve “kaliteli içeriğin” kaynağı olmak amacıyla 16 Haziran 2015 itibariyle test yayınına başladı.

DosyaKonusu.com’un öncelikli amacı, kısa vadeli gündemlerle karışan zihinlere yalnızca o gün ya da o hafta faydalanabilecekleri içerikleri sunmak değil. Tam aksine, yıllar sonra bile faydalanabilecekleri bir referans kaynağı olmak.

DosyaKonusu.com bunu yaparken, ele alınan konuları olabildiğince detaylı ama okurlarını sıkmadan, bunaltmadan sunma gayretinde olacak.

Sitenin bir diğer farkı ise yazılan konuları herkesin bakmadığı açılardan da irdelemek olacak. Günlük koşuşturmada gözden kaçan, atlanılan ama aslında değerlendirilmesi gereken bilgileri, başlıkları sizlerle buluşturacak.

Sitede yalnızca haber ağırlıklı bir yayın olmayacak. Haftalık olarak güncellenen ve her yerde bulamayacağınız tipte videolar, kitap tanıtımları, yine düzenli güncellenen “haftanın raporu” bölümü de DosyaKonusu.com’un farklılıkları arasında yerini alıyor. DosyaKonusu.com’daki bu içeriklere kısa bir süre sonra veri gazeteciliği mantığıyla da ulaşabilecek, özel röportaj ve köşe yazarlarıyla buluşabileceksiniz.

Türkiye’de internet yayıncılığına farklı bir soluk getirmeyi amaçlayan DosyaKonusu.com’la ilgili görüşlerinizi bekliyoruz. Gerek test yayını süresince gerekse daha sonrasında sitede görmek istediğiniz tüm konuları, olumlu ve olumsuz tüm eleştirilerinizi lütfen bizlere iletin. Bunun için Twitter hesabımızı ya da LinkedIn grubumuzu kullanabilir, dilerseniz sitede bulabileceğiniz iletişim formundan da faydalanabilirsiniz.

İlginize layık olmak umuduyla,

Şimdiden teşekkürler…

DosyaKonusu.com adına
Melih Çelik
melih.celik@dosyakonusu.com